Carlo Gavazzi Inc. CTV2X100A333MV
Part No.:
CTV2X100A333MV
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Current Sense Transformers
Package:
Datasheet:
CTV2X100A333MV.pdf
Description:
CURR SENSE XFMR 100A IN-LINE
Shipping
CTV2X100A333MV Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency Range:
Type:
Non-Invasive (Split Core)
Current Rating (Amps):
100 A
Inductance:
ET (Volt-Time):
Turns Ratio - Primary:Secondary:
Current Ratio:
DC Resistance (DCR):
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Size / Dimension:
1.260" L x 1.220" W (32.00mm x 31.00mm)
Height - Seated (Max):
1.772" (45.00mm)