Marlow Industries, Inc. CTA230-0001-03
Part No.:
CTA230-0001-03
Manufacturer:
Marlow Industries, Inc.
Category:
Thermoelectric, Peltier Assemblies
Package:
Datasheet:
CTA230-0001-03.pdf
Description:
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 72W
Shipping
CTA230-0001-03 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Marlow Industries, Inc.
Series:
Climatherm 230
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Heat Transfer Type:
Air to Air
Power - Cooling:
72 W
Current:
3.7 A
Voltage:
24 V
Fan Location:
Cold Side / Warm Side
Power - Input:
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Weight:
4.9 lbs (2.2 kg)
Dimensions - Overall:
230mm L x 120mm W