Nidec Components Corporation CT-94EX101
Part No.:
CT-94EX101
Datasheet:
CT-94EX101.pdf
Description:
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
CT-94EX101 Specifications
Resistance:
100 Ohms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.378" x 0.189" Face (9.60mm x 4.80mm)