CR Magnetics Inc. CR6220-150-5
Part No.:
CR6220-150-5
Manufacturer:
CR Magnetics Inc.
Category:
Current/Voltage Transducer Monitors
Package:
Datasheet:
CR6220-150-5.pdf
Description:
TRANSDUCER AC 4-20MA OUT 1 PHASE
Shipping
CR6220-150-5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CR Magnetics Inc.
Series:
CR6200
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Current Transducer
Input Range:
0 ~ 150VAC
Output:
4 ~ 20mA
Isolation:
2500VDC
Response Time:
250ms
Accuracy:
0.5%
Voltage - Supply:
24VDC
Mounting Type:
DIN Rail
Termination Style:
Screw Terminal
Operating Temperature:
0°C ~ 60°C
Approval Agency:
CE, cURus, UL
Reset All
Search Similar
Result:
CR6220-150-5 FAQ
1. How to order CR6220-150-5 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the CR6220-150-5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CR6220-150-5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CR6220-150-5.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
ISOBLOCK V-1C (1000V 10V)
ISOBLOCK V-1C (1000V 10V)
Verivolt LLC
ISOBLOCK V-1C (1500V 10V)
ISOBLOCK V-1C (1500V 10V)