Same Sky (Formerly CUI Devices) CP6055354
Part No.:
CP6055354
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Thermoelectric, Peltier Modules
Package:
Datasheet:
CP6055354.pdf
Description:
PELTIER, 55 X 55 X 4.1, 6 A, WIR
Shipping
CP6055354 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
CP60H, arcTEC
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Size / Dimension:
Square - 55.00mm L x 55.00mm W
Qmax @ Th:
126.0W @ 27°C
Delta Tmax @ Th:
70°C @ 27°C
Height:
4.10mm
Number of Stages:
1
Current - Max:
6 A
Voltage - Max:
35.4 V
Resistance:
4.95 Ohms