Same Sky (Formerly CUI Devices) CP394044365
Part No.:
CP394044365
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Thermoelectric, Peltier Modules
Package:
Datasheet:
CP394044365.pdf
Description:
PELTIER, 40 X 44 X 3.65, 3.9 A,
Shipping
CP394044365 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
CP39H, arcTEC
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Size / Dimension:
Rectangular - 44.00mm L x 40.50mm W
Qmax @ Th:
71.8W @ 27°C
Delta Tmax @ Th:
70°C @ 27°C
Height:
3.65mm
Number of Stages:
1
Current - Max:
3.9 A
Voltage - Max:
32.5 V
Resistance:
6.95 Ohms