Same Sky (Formerly CUI Devices) CP0734-238
Part No.:
CP0734-238
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Thermoelectric, Peltier Modules
Package:
Datasheet:
CP0734-238.pdf
Description:
PELTIER, 3.4 X 3.4 X 2.38 MM, 0.
Shipping
CP0734-238 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
CP07-M
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Size / Dimension:
Square - 3.40mm L x 3.40mm W
Qmax @ Th:
0.2W @ 27°C
Delta Tmax @ Th:
70°C @ 27°C
Height:
2.38mm
Number of Stages:
Current - Max:
0.7 A
Voltage - Max:
0.5 V
Resistance:
520 mOhms
Operating Temperature:
150°C