Same Sky (Formerly CUI Devices) CP060-50425
Part No.:
CP060-50425
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Thermoelectric, Peltier Modules
Package:
Datasheet:
CP060-50425.pdf
Description:
PELTIER, 50 X 50 X 4.25 MM, 6 A,
Shipping
CP060-50425 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
CP060, arcTEC
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Size / Dimension:
Square - 50.00mm L x 50.00mm W
Qmax @ Th:
101.0W @ 27°C
Delta Tmax @ Th:
70°C @ 27°C
Height:
4.25mm
Number of Stages:
1
Current - Max:
6 A
Voltage - Max:
29.8 V
Resistance:
3.89 Ohms