Marlow Industries, Inc. CM35-1.9-01AC
Part No.:
CM35-1.9-01AC
Manufacturer:
Marlow Industries, Inc.
Category:
Thermoelectric, Peltier Modules
Package:
Datasheet:
CM35-1.9-01AC.pdf
Description:
TEM 12.19X5.99X1.65MM
Shipping
CM35-1.9-01AC Specifications
Manufacturer:
Marlow Industries, Inc.
Series:
CM35-1.9
Packaging:
Tray
Size / Dimension:
Rectangular - 12.19mm L x 5.99mm W
Qmax @ Th:
5.2W @ 27°C
Delta Tmax @ Th:
71°C @ 27°C
Height:
1.65mm
Number of Stages:
1
Current - Max:
1.9 A
Voltage - Max:
4.2 V
Resistance:
1.87 Ohms
Operating Temperature:
85°C