Rishabh Instruments CM21-A7VF550000000
Part No.:
CM21-A7VF550000000
Manufacturer:
Rishabh Instruments
Category:
Current/Voltage Transducer Monitors
Package:
Datasheet:
CM21-A7VF550000000.pdf
Description:
CURRENT TRANSDUCER 0-500V 4-20MA
Shipping
CM21-A7VF550000000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Rishabh Instruments
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Current Transducer
Input Range:
0 ~ 500VAC
Output:
4 ~ 20mA
Isolation:
Response Time:
250ms
Accuracy:
Voltage - Supply:
24 ~ 60VAC/DC
Mounting Type:
DIN Rail
Termination Style:
Screw Terminal
Operating Temperature:
0°C ~ 45°C
Approval Agency:
CE, UL
Reset All
Search Similar
Result:
CM21-A7VF550000000 FAQ
1. How to order CM21-A7VF550000000 on CEX ELECTRONICS LIMITED?
3. Are the CM21-A7VF550000000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CM21-A7VF550000000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Related Products
ISOBLOCK V-1C (1000V 10V)
ISOBLOCK V-1C (1000V 10V)
Verivolt LLC
ISOBLOCK V-1C (1500V 10V)
ISOBLOCK V-1C (1500V 10V)