R-K Electronics, Inc. CLRB-115A-2-30M-1H
Part No.:
CLRB-115A-2-30M-1H
Datasheet:
CLRB-115A-2-30M-1H.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 30MIN 10A 120V
Shipping
CLRB-115A-2-30M-1H Specifications
Delay Time:
18 Sec ~ 30 Min
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
115VAC
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)