R-K Electronics, Inc. CLRB-115A-2-1M-5S
Part No.:
CLRB-115A-2-1M-5S
Datasheet:
CLRB-115A-2-1M-5S.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 1MIN 10A 120V
Shipping
CLRB-115A-2-1M-5S Specifications
Delay Time:
0.6 Sec ~ 1 Min
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
115VAC
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)