STMicroelectronics CLP30-200B1RL
Part No.:
CLP30-200B1RL
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Thyristors
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
CLP30-200B1RL.pdf
Description:
THYRISTOR 30A 8-SOIC
Shipping
CLP30-200B1RL Specifications
Manufacturer:
STMicroelectronics
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Series:
CLP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Breakover:
Voltage - Off State:
Voltage - On State:
Current - Peak Pulse (8/20µs):
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30 A