Mueller Electric Co CLB-120-ALE-5
Part No.:
CLB-120-ALE-5
Manufacturer:
Mueller Electric Co
Category:
Relay Output Monitors
Package:
Datasheet:
CLB-120-ALE-5.pdf
Description:
THREE PHASE CURRENT UNBALANCE AN
Shipping
CLB-120-ALE-5 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mueller Electric Co
Series:
CLB
Packaging:
Box
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Type:
Current Sensing AC
Trip Status:
Energized High/Low
Trip Range:
1 ~ 5A AC
Delay Time:
0.1 Sec ~ 1 Sec
Voltage - Supply:
120VAC
Output Type:
Relay
Circuit:
SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 240VAC