Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd CFUMT6-45.000-F75IL03A
Part No.:
CFUMT6-45.000-F75IL03A
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Monolithic Crystals
Package:
Datasheet:
CFUMT6-45.000-F75IL03A.pdf
Description:
CRYSTAL FILTER UM-1*2, 45.000MHZ
Shipping
CFUMT6-45.000-F75IL03A Specifications
Manufacturer:
Series:
CFUMT6
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency - Center:
45 MHz
Impedance:
600 Ohms
Insertion Loss:
3dB
Bandwidth:
7.5 kHz
Ripple:
1dB
Number of Poles:
2
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.311" L x 0.130" W (7.90mm x 3.30mm)