Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd CFUMT6-38.805-F07IL02A
Part No.:
CFUMT6-38.805-F07IL02A
Manufacturer:
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Category:
Monolithic Crystals
Package:
Datasheet:
CFUMT6-38.805-F07IL02A.pdf
Description:
CRYSTAL FILTER UM-1*2, 38.805MHZ
Shipping
CFUMT6-38.805-F07IL02A Specifications
Manufacturer:
Series:
CFUMT6
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency - Center:
38.805 MHz
Impedance:
1.5 kOhms
Insertion Loss:
2dB
Bandwidth:
7.5 kHz
Ripple:
1dB
Number of Poles:
4
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.311" L x 0.130" W (7.90mm x 3.30mm)