R-K Electronics, Inc. CFB-24D-2B-10M
Part No.:
CFB-24D-2B-10M
Datasheet:
CFB-24D-2B-10M.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 10MIN 10A 120V
Shipping
CFB-24D-2B-10M Specifications
Delay Time:
6 Sec ~ 10 Min
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VDC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin