R-K Electronics, Inc. CFB-24D-2-30S
Part No.:
CFB-24D-2-30S
Datasheet:
CFB-24D-2-30S.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 30SEC 10A 120V
Shipping
CFB-24D-2-30S Specifications
Delay Time:
0.3 Sec ~ 30 Sec
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VDC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin (Octal)