R-K Electronics, Inc. CFB-24D-1-90M
Part No.:
CFB-24D-1-90M
Datasheet:
CFB-24D-1-90M.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 10A 120V
Shipping
CFB-24D-1-90M Specifications
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VDC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin (Octal)