R-K Electronics, Inc. CFB-24A-7-1S
Part No.:
CFB-24A-7-1S
Datasheet:
CFB-24A-7-1S.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 1SEC 10A 120V
Shipping
CFB-24A-7-1S Specifications
Circuit:
SPDT (1 Form C)
Delay Time:
0.05 Sec ~ 1 Sec
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)