R-K Electronics, Inc. CFB-24A-7-10S
Part No.:
CFB-24A-7-10S
Datasheet:
CFB-24A-7-10S.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 10SEC 10A 120V
Shipping
CFB-24A-7-10S Specifications
Circuit:
SPDT (1 Form C)
Delay Time:
0.1 Sec ~ 10 Sec
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)