R-K Electronics, Inc. CFB-24A-2B-5S
Part No.:
CFB-24A-2B-5S
Datasheet:
CFB-24A-2B-5S.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 5SEC 10A 120V
Shipping
CFB-24A-2B-5S Specifications
Delay Time:
0.05 Sec ~ 5 Sec
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin