R-K Electronics, Inc. CFB-24A-2B-20M
Part No.:
CFB-24A-2B-20M
Datasheet:
CFB-24A-2B-20M.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 20MIN 10A 120V
Shipping
CFB-24A-2B-20M Specifications
Delay Time:
12 Sec ~ 20 Min
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin