R-K Electronics, Inc. CFB-24A-2-5M
Part No.:
CFB-24A-2-5M
Datasheet:
CFB-24A-2-5M.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 5MIN 10A 120V
Shipping
CFB-24A-2-5M Specifications
Delay Time:
3 Sec ~ 5 Min
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin (Octal)