R-K Electronics, Inc. CFB-125D-3-2M
Part No.:
CFB-125D-3-2M
Datasheet:
CFB-125D-3-2M.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 2MIN 10A 120V
Shipping
CFB-125D-3-2M Specifications
Circuit:
DPDT (2 Form C)
Delay Time:
1.2 Sec ~ 2 Min
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
125VDC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin (Octal)