R-K Electronics, Inc. CFB-125D-2B-5H
Part No.:
CFB-125D-2B-5H
Datasheet:
CFB-125D-2B-5H.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 5HR 10A 120V
Shipping
CFB-125D-2B-5H Specifications
Delay Time:
3 Min ~ 5 Hrs
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
125VDC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin