R-K Electronics, Inc. CFB-125D-2B-3M
Part No.:
CFB-125D-2B-3M
Datasheet:
CFB-125D-2B-3M.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 3MIN 10A 120V
Shipping
CFB-125D-2B-3M Specifications
Delay Time:
1.8 Sec ~ 3 Min
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
125VDC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin