R-K Electronics, Inc. CFB-125D-2B-1H
Part No.:
CFB-125D-2B-1H
Datasheet:
CFB-125D-2B-1H.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 1HR 10A 120V
Shipping
CFB-125D-2B-1H Specifications
Delay Time:
36 Sec ~ 1 Hr
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
125VDC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin