R-K Electronics, Inc. CFB-115A-7-24H
Part No.:
CFB-115A-7-24H
Datasheet:
CFB-115A-7-24H.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 24HR 10A 120V
Shipping
CFB-115A-7-24H Specifications
Circuit:
SPDT (1 Form C)
Delay Time:
14.4 Min ~ 24 Hrs
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
115VAC
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)