R-K Electronics, Inc. CFB-115A-2-2H
Part No.:
CFB-115A-2-2H
Datasheet:
CFB-115A-2-2H.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 10A 120V
Shipping
CFB-115A-2-2H Specifications
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
115VAC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin (Octal)