R-K Electronics, Inc. CDB-24D-5B-3M
Part No.:
CDB-24D-5B-3M
Datasheet:
CDB-24D-5B-3M.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 3MIN 10A 120V
Shipping
CDB-24D-5B-3M Specifications
Delay Time:
1.8 Sec ~ 3 Min
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VDC