R-K Electronics, Inc. CDB-24D-5-1H
Part No.:
CDB-24D-5-1H
Datasheet:
CDB-24D-5-1H.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 1HR 10A 120V
Shipping
CDB-24D-5-1H Specifications
Delay Time:
36 Sec ~ 1 Hr
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VDC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin (Octal)