R-K Electronics, Inc. CDB-24A-2-3M
Part No.:
CDB-24A-2-3M
Datasheet:
CDB-24A-2-3M.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 3MIN 10A 120V
Shipping
CDB-24A-2-3M Specifications
Delay Time:
1.8 Sec ~ 3 Min
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)