R-K Electronics, Inc. CDB-115A-5B-24H
Part No.:
CDB-115A-5B-24H
Datasheet:
CDB-115A-5B-24H.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 24HR 10A 120V
Shipping
CDB-115A-5B-24H Specifications
Delay Time:
14.4 Min ~ 24 Hrs
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
115VAC