R-K Electronics, Inc. CDB-115A-5B-10S
Part No.:
CDB-115A-5B-10S
Datasheet:
CDB-115A-5B-10S.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 10SEC 10A 120V
Shipping
CDB-115A-5B-10S Specifications
Delay Time:
0.1 Sec ~ 10 Sec
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
115VAC