R-K Electronics, Inc. CCB-24D-5B-5M
Part No.:
CCB-24D-5B-5M
Datasheet:
CCB-24D-5B-5M.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 5MIN 10A 120V
Shipping
CCB-24D-5B-5M Specifications
Delay Time:
3 Sec ~ 5 Min
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VDC