R-K Electronics, Inc. CCB-24D-2-1S
Part No.:
CCB-24D-2-1S
Datasheet:
CCB-24D-2-1S.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 1SEC 10A 120V
Shipping
CCB-24D-2-1S Specifications
Delay Time:
0.05 Sec ~ 1 Sec
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VDC
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)