R-K Electronics, Inc. CCB-24A-5-10S
Part No.:
CCB-24A-5-10S
Datasheet:
CCB-24A-5-10S.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 10SEC 10A 120V
Shipping
CCB-24A-5-10S Specifications
Delay Time:
0.1 Sec ~ 10 Sec
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin (Octal)