R-K Electronics, Inc. CCB-24A-2-30M
Part No.:
CCB-24A-2-30M
Datasheet:
CCB-24A-2-30M.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 30MIN 10A 120V
Shipping
CCB-24A-2-30M Specifications
Delay Time:
18 Sec ~ 30 Min
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
24VAC
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)