R-K Electronics, Inc. CCB-125D-5-24H
Part No.:
CCB-125D-5-24H
Datasheet:
CCB-125D-5-24H.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 24HR 10A 120V
Shipping
CCB-125D-5-24H Specifications
Delay Time:
14.4 Min ~ 24 Hrs
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
125VDC
Termination Style:
Plug In, 11 Pin (Octal)