R-K Electronics, Inc. CCB-125D-2-.5S
Part No.:
CCB-125D-2-.5S
Datasheet:
CCB-125D-2-.5S.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 0.5SEC 10A 120V
Shipping
CCB-125D-2-.5S Specifications
Delay Time:
0.05 Sec ~ 0.5 Sec
Contact Rating @ Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage - Supply:
125VDC
Termination Style:
Plug In, 8 Pin (Octal)