TE Connectivity Passive Product CB10LV103K
Part No.:
CB10LV103K
Datasheet:
CB10LV103K.pdf
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.15W PC PIN TOP
Shipping
CB10LV103K Specifications
Product Status:
Obsolete
Resistance:
10 kOhms
Power (Watts):
0.15W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±500ppm/°C
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Rectangular - 0.433" x 0.386" Face (11.00mm x 9.80mm)