TE Connectivity Passive Product CB10LH222M
Part No.:
CB10LH222M
Datasheet:
CB10LH222M.pdf
Description:
TRIMMER 2.2K OHM 0.15W PC PIN
Shipping
CB10LH222M Specifications
Resistance:
2.2 kOhms
Power (Watts):
0.15W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±500ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.425" x 0.386" Face (10.80mm x 9.80mm)