Zettler Magnetics BV302S12020-ZU
Part No.:
BV302S12020-ZU
Datasheet:
BV302S12020-ZU.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 2VA TH
Shipping
BV302S12020-ZU Specifications
Series:
EI30-15.5
Packaging:
Box
Type:
Laminated Core
Voltage - Primary:
230V
Voltage - Secondary (Full Load):
12V
Current - Output (Max):
167mA
Power - Max:
2VA
Size / Dimension:
32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):
27.40mm