Zettler Magnetics BV302D15015
Part No.:
BV302D15015
Datasheet:
BV302D15015.pdf
Description:
230V INPUT 1.5VA PWR XFMR
Shipping
BV302D15015 Specifications
Series:
EI 30-12.5
Voltage - Primary:
230V
Voltage - Secondary (Full Load):
15V
Current - Output (Max):
50mA
Secondary Winding(s):
Dual
Power - Max:
1.5VA
Size / Dimension:
32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):
24.40mm