Zettler Magnetics BV301S24020
Part No.:
BV301S24020
Datasheet:
BV301S24020.pdf
Description:
2VA PWR XFMR 50/60HZ
Shipping
BV301S24020 Specifications
Series:
EI 30-15.5
Voltage - Primary:
115V
Voltage - Secondary (Full Load):
24V
Current - Output (Max):
83mA
Power - Max:
2VA
Size / Dimension:
32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):
27.40mm