Zettler Magnetics BV301S24010
Part No.:
BV301S24010
Datasheet:
BV301S24010.pdf
Description:
PWR XFMR 1VA TH
Shipping
BV301S24010 Specifications
Series:
EI30-10.5
Voltage - Primary:
115V
Voltage - Secondary (Full Load):
24V
Current - Output (Max):
41mA
Power - Max:
1VA
Size / Dimension:
32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):
0.878" (22.30mm)
Voltage - Isolation:
2800V