Zettler Magnetics BV301S12023
Part No.:
BV301S12023
Datasheet:
BV301S12023.pdf
Description:
PWR XFMR 2.3VA TH
Shipping
BV301S12023 Specifications
Series:
EI 30-18
Voltage - Primary:
115V
Voltage - Secondary (Full Load):
12V
Current - Output (Max):
192mA
Power - Max:
2.3VA
Size / Dimension:
32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):
1.161" (29.50mm)