Zettler Magnetics BV301S12018
Part No.:
BV301S12018
Datasheet:
BV301S12018.pdf
Description:
1.8VA PWR XFMR 50/60HZ
Shipping
BV301S12018 Specifications
Series:
EI 30-12.5
Voltage - Primary:
115V
Voltage - Secondary (Full Load):
12V
Current - Output (Max):
150mA
Power - Max:
1.8VA
Size / Dimension:
32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):
24.40mm