Zettler Magnetics BV301S12006
Part No.:
BV301S12006
Datasheet:
BV301S12006.pdf
Description:
115V INPUT 0.6VA PWR XFMR
Shipping
BV301S12006 Specifications
Series:
EI 30-5
Voltage - Primary:
115V
Voltage - Secondary (Full Load):
12V
Current - Output (Max):
50mA
Power - Max:
0.6VA
Size / Dimension:
32.80mm L x 27.80mm W
Height - Seated (Max):
15.40mm